Sekretne życie drzew

“Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben – recenzja, gdzie najtaniej?

Co tak naprawdę wiesz o drzewach i ich funkcjonowaniu w przyrodzie? Jak silnie działalność człowieka nastawionego na natychmiastową konsumpcję wpływa na kondycję mogących przetrwać setki lat drzew? Czy las może przypominać dobrze funkcjonujące społeczeństwo, w którym silne drzewa troszczą się o swoje potomstwo i wspierają te zagrożone i schorowane? Odpowiedź na te, oraz wiele innych pytań, które zmienią Twoje myślenie o funkcjonowaniu przyrody, znajdziesz właśnie w książce “Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena. To niemiecki leśnik, który z pasją przedstawia zaskakujące fakty oparte na najnowszych badaniach naukowych i swoim wieloletnim doświadczeniu.

Ta książka zmienia postrzeganie rzeczywistości

“Świat drzew jest naprawdę niesamowity!” – taka myśl wielokrotnie towarzyszy czytelnikom tej książki i z każdym rozdziałem staje się bardziej utrwalana. Autor z niezwykłą czułością i troską opowiada o wszystkich obszarach życia drzew w ich naturalnym środowisku – puszczy, której nie zmienił człowiek. Opisuje sposoby porozumiewania się drzew, obronę przed szkodnikami, opiekowanie się zagrożonymi sąsiadami, rozmnażanie, współistnienie ze światem zwierząt. Petera Wohlleben zaznacza też, że ze względu na długowieczność i bardzo powolny rozwój drzew, człowiek nie potrafi zauważyć w nich prawdziwego życia. Niestety bardzo często traktuje je jak surowiec lub element krajobrazu.

Ta książka daje sporo do myślenia. Skłania do zatrzymania się na chwilę i dostrzeżenia drobnych, niesamowitych zjawisk, które towarzyszą nam na każdym kroku. To książka inna niż wszystkie, świetnie pasująca do każdej domowej biblioteczki.

“Sekretne życie drzew” – gdzie szukać najtańszej oferty?

Ten międzynarodowy bestseller możesz kupić już za mniej niż 22 złote. Wystarczy, że wejdziesz na ceneo.pl i sprawdzić, która księgarnia oferuje najlepszą promocję.

Więcej ciekawych recenzji znajdziesz na naszym blogu. Możesz zainspirować się również katalogiem prezentów na każdą okazję, z szerokim wyborem kategorii produktów. Oczywiście wszytko wg zasady: kupuj najtaniej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *