Jak tanio kupować na eBay i założyć konto?

Kupowanie przez Internet staje się  coraz bardziej powszechne i powoli wypiera tradycyjne sposoby sprzedaży w wielu obszarach handlu. To właśnie przez Internet można kupić produkty z dowolnego kraju na świecie, często nawet nie ponosząc kosztów związanych z dostawą i zwrotem towarów. Dzięki temu w wygodny sposób możemy wybierać najciekawsze i najkorzystniejsze dla nas oferty. Aby mieć możliwość dostępu do możliwie największej liczby produktów i kupować najtaniej, warto korzystać z największych platform zakupowych na świecie. Jedną z nich jest właśnie serwis eBay. W tym artykule postaram się w prosty sposób przedstawić Ci podstawową wiedzę i sposoby na efektywne poszukiwanie produktów na eBay i zasady poruszania się po tej platformie zakupowej.

Czym jest eBay?

Przedsiębiorstwo eBay to serwis, który zyskał swoją popularność na świecie za sprawą aukcji internetowych. W 2005 roku, 10 lat po założeniu, przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność na polskim rynku. Serwis zyskiwał na popularności i był konkurencją dla Allegro, jednak po wprowadzeniu opłat w 2008 roku, jego popularność gwałtownie spadła. Obecnie w Polsce aukcje na eBay nie odgrywają istotnej roli, a użytkownicy składają zamówienia na produkty z opcją „Kup teraz”. Platforma eBay do swojej oferty wprowadziła także tanie produkty z Azji i konturuje pod tym względem z popularnym serwisem AliExpress.

Dlaczego warto korzystać z eBay?

Zaletą kupowania na eBay jest niewątpliwie wygodna forma płatności poprzez PayPal, który sprawnie przeleje środki z naszego konta i zapewni ich przewalutowanie za niewielką opłatą (do 4%). Właśnie ze względu na przewalutowanie, na eBay opłaca się głównie kupowanie tanich, przydatnych gadżetów z Azji, często z darmową wysyłką.

Czy trzeba się rejestrować, żeby kupić produkty?

Dużym plusem serwisu eBay jest możliwość kupowania produktów bez rejestracji. W taki sposób można kupować tylko w opcji „Kup teraz” za pośrednictwem PayPal lub swojej karty debetowej (o ile wartość przedmiotów nie przekracza 6000 zł). Rejestracji można dokonać wraz z pierwszym zakupem w serwisie – wystarczy, że pod koniec składania zamówienia dodatkowo podamy hasło. Warto to zrobić, ponieważ dzięki temu zyskujemy dostęp m.in. do szczegółów zamówienia, wystawiania opinii i możliwość skontaktowania się ze sprzedawcą. Bez względu na to, czy zarejestrujemy się poprzez adres eBay.pl czy zagraniczny, mamy dostęp do produktów na całym świecie.

Jak efektywnie szukać najtańszych produktów na eBay?

Jeżeli dokładnie wiesz, jakiego przedmiotu szukasz, możesz skorzystać z wyszukiwarki w górnej części strony. Polecam wpisywać precyzyjne hasła w języku angielskim – dzięki temu Ebay znajdzie większą liczbę interesujących Cię produktów.

 

eBay - wyszukiwanie

Jeśli szukasz inspiracji na prezent lub produktów z szerszej kategorii, możesz przeglądać kategorie (rozwijana lista po prawej stronie logo).

Znalazłeś już interesującą Cię grupę produktów? Świetnie, teraz warto posortować je w odpowiedniej dla Ciebie kolejności. Najlepszą opcją jest sortowanie wg najniższej ceny z wysyłką.

 

eBay - sortowanie

Po tej czynności zaznaczasz opcje, które są dla Ciebie istotne w filtrze po lewej stronie. Przykładowo możesz wybrać:
Format: Kup teraz,
Stan: Nowy,
Cena: np. 30 zł,
Lokalizacja przedmiotu: Cały świat,
Pokaż tylko: Bezpłatna wysyłka.
Ważny jest wybór opcji Cały świat, ponieważ tylko wtedy możesz mieć pewność, że wyszukiwarka prezentuje Ci wszystkie dostępne w serwisie produkty.

 

eBay - filtrowanie ofert

Po całej procedurze pozostaje sprawdzenie kilku interesujących Cię przedmiotów. Po wejściu w ofertę najczęściej przy każdej z nich możesz wybrać model, wersję (np. pojemność pendrive’a) oraz ilość, którą chcemy kupić. Możesz też sprawdzić najważniejsze informacje: cena, koszt i forma wysyłki, czas dostawy, sposoby płatności, zasady zwrotów, szczegółowy opis produktu itp.

 

eBay - wybór produktu

Jak przebiega proces składania zamówienia?

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup, możesz wcisnąć „Kup teraz”. Dla zalogowanych użytkowników istnieje również możliwość dodania przedmiotu do obserwowanych.

 

eBay - kup teraz

Po kliknięciu „Kup teraz” możesz zalogować się do serwisu lub kontynuować bez rejestracji i dopiero później założyć konto. Podczas realizacji transakcji możesz sprawdzić, czy przedmiot się zgadza, wprowadzić swoje dane i informacje o miejscu dostawy oraz  wybrać formę płatności. Po uzupełnieniu danych kliknij „Potwierdź i zapłać”.

 

eBay - realizacja transakcji

Podsumowanie

Faktem jest, że serwis eBay nie jest najpopularniejszy w Polsce, jednak umiejętność poruszania się po tej platformie daje zdecydowanie większe możliwości na znalezienie tego czego szukasz po najlepszej cenie. Warto także zapoznać się z innymi światowymi gigantami handlowymi, takimi jak AliExpress lub Amazon. To na prawdę nie jest skomplikowane, a podstawowa wiedza może pozwolić Ci zawsze kupować najtaniej i oszczędzać na zakupach. Takie poradniki znajdziesz poniżej tego wpisu. Mam nadzieję, że dzięki nim Twoje zakupy w Internecie będą bardziej świadomymi decyzjami.

Zapraszam do zapoznania się z innymi poradnikami. Na moim blogu znajdziesz również wpisy dotyczące pomysłów na prezent, aktualne okazje miesiąca oraz rzetelne recenzje najpopularniejszych przedmiotów z różnych kategorii. Zainspiruj się! Może znajdziesz coś naprawdę wartościowego.

Podobne artykuły

Jak kupować najtaniej? Przewodnik po ceneo.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *